top of page

DAUGIABUTIS GEROSIOS VILTIES G. 27

Stadija: realizuotas

Pastato tūriai atkartoja Gerosios Vilties gatvės linkį ir siaurame sklype komponuojamas keturių korpusų ir aštuonių lygių daugiabutis. Sudėtingas sklypo reljefas padiktavo įkirstą į šlaitą dviejų požeminių aukštų sprendimą automobilių parkavimui, virš kurio numatytos didelės terasos pirmo aukšto butams. Dėl sklypo specifikos, namo pirmas aukštas yra gerokai aukščiau žemės lygio, o tai suteikia privatumą ir saugumą šiame aukšte esantiems butams.

Keturių namo laiptinių „bokštai“ – charakteringi pastato architektūros elementai, jiems skaidrumo suteikia didelės stiklo vitrinos, dėl to laiptai ir laiptinių apšvietimas dalyvauja architektūroje.

Siekiant maksimaliai humanizuoti pastato mastelį ir išorę, fasadams parinkta santūri, bet solidi plytelių ir tinko apdaila, neutralūs švelnių žemės spalvų deriniai, suprojektuoti didesni langai, funkcionalūs balkonai ir terasos. Stengtąsi sukurti bendruomenišką aplinką, tuo pačiu užtikrinant privatumą matomose pastato dalyse (balkonuose, terasose), panaudojant ažūrinius elementrus, pertvaras, nišas-spintas balkonuose.

Namas suprojektuotas taip, kad esamas reljefas ir namo padėtis mieste beveik visų aukštų gyventojams leidžia mėgautis atsiveriančiais miesto vaizdais. Antstatuose projektuojami butai su didelėmis terasomis, iš kurių atsiveria žalieji Neries slėnio šlaitai ir miesto horizontai.

Tikimės, kad šis pastatas kokybiškai papildys šią miesto dalį ir bus dar viena priežastis Vilkpėdės rajono revitalizacijai.


bottom of page