top of page

DAUGIABUTIS KALVARIJŲ G. 55

Stadija: statomas

Tai 6 aukštų su antstatu daugiabutis gyvenamasis namas. Bendras namo plotas yra 5455,91 kv.m. Projektuojami 67 butai.

Projekto architektūra siekta sudaryti solidumo įspūdį, ieškota įdomesnių elementų, išskiriančių pastatą iš bendro konteksto. Abu pastato korpusus juosia horizontalūs karnizai - įdomi detalė, vizualiai sužeminanti pastatą ir įrėminanti visus namo butų langus, kurie įsispraudžia tarp jų. Taip fasado plokštumos suskaidomos į atskirus segmentus. Karnizuose paslepiamas apšvietimas, kuris tamsiu paros metu pašvies fasadų plokštumas.

Kitas išskirtinumas – itin ilgos ir siauros fasadų apdailos plytelės. Jau minėtuose fasadų segmentuose tarp langų sumanyta klijuoti plyteles vertikaliai. Įprasta horizontali kryptis lieka 1 aukšto, laiptinių ir ugniasienių plokštumose.

Vidaus kiemas skirtas tik žmonėms, nėra jokio automobilių eismo. Kiemas beveik visomis kraštinėmis "įrėmintas" želdynais – krūmais, krūmokšniais, apželdintomis pergolomis, sklypo rytinėje dalyje numatyta sodinti medžius. Numatyti suoliukai poilsiui, vaikų žaidimų aikštelė. Įėjimai į laiptines numatyti taip pat iš vidaus kiemo, jų zonose taip pat planuojami želdynai. Sklypas aptvertas tik fragmentiškai, nes prie dalies kraštinių blokuojasi kaimyninių sklypų statiniai.

Sprendinių visuma užtikrina, kad projektuojamas namas atitinka A++ energinę klasę: kokybiški langai, vitrinos, tinkama šiltinimo izoliacija garantuoja žemus eksploatacijos kaštus.

Šis projektas priskiriamas aukštesnės nei vidutinės klasės segmentui. Projekte įgyvendinami brangesni sprendimai, įprastai nesutinkami ekonominės klasės statiniuose: vitrininiai visų butų langai, didelės laiptinių vitrinos, dekoratyviniai fasadų elementai ir, žinoma, išskirtinio formato plytelių apdaila fasadams.

Šiame projekte visi butų langai yra maksimalaus dydžio - vitrininiai, nuo grindų, net ir ten, kur nenumatyti balkonai. Tai didina projekto sąmatą, tačiau atsiperka dėl gautos erdvės ir šviesos. Visi butai vidaus kieme turi balkonus, jų turėklai taip pat numatyti skaidrūs - tonuoto stiklo, taigi nesugadina erdvumo pojūčio.

Namas statomas istoriškai vadinamoje Šnipiškių dalyje - Skanseno rajone, kuriam būdinga priemiesčio plano struktūra ir medinių gyvenamųjų namų architektūra. Tokie pastatai vis dar stovi paskirai šioje Šnipiškių dalies vidinėse kvartalų dalyse, tačiau jiems trūksta priežiūros, infrastruktūros ir elementaraus remonto.

Lucky homes 2 gatvės korpusas tęsia gatvės užstatymo liniją ir įsiterpia tarp jau esamų pastatų. Kiemo korpusas yra stačiakampio plano, aukštesnis, 6 aukštų su antstatu, planuojamas sklypo centre ir būsiantis (bent kolkas) vienas aukšesnių statinių kvartale.

Projektas kurią naują šios Kalvarijų g. dalies istoriją, atsirasdamas šiuo metu tuščioje vietoje ir užpildydamas Kalvarijų g. išklotinę.

bottom of page